• cs
  • en

Poděbrady

Kolonáda květinyPoděbradský zámekKolonáda v noci
 

Poděbrady jsou malebné středočeské lázeňské město, které za svůj název vděčí pojmenování původní osady „Pode brody“ – osada ležela nedaleko brodu přes Labe. Historie lázeňství zde má dlouhou tradici, její počátky sahají až do roku 1624, kdy v blízkosti Havířského kostelíka vytryskl léčivý pramen železité vody. První lázeňská sezona se datuje do roku 1908. 

Fontána

A zatímco původně se zde léčily ženské nemoci a chudokrevnost, již dlouhá desetiletí se Poděbrady specializují na nemoci srdeční.


Poděbrady si vysloužily titul „zdravé město“ dle mezinárodní klasifikace a jsou ideálním místem pro zábavu, rekreaci a odpočinek všech věkových i zájmových skupin. 

Kromě možnosti oddychu, relaxace a absolvování lázeňských procedur si na své přijdou i ti, kteří zde chtějí sportovat, podnikat výlety do okolí, poznávat památky či kulturu. Krajina v okolí Poděbrad je převážně rovinná, a tedy ideální pro cykloturistiku. Město leží v nadmořské výšce 190 m n. m. a nejvyšším 

Jiří z Poděbrad

bodem v okolí je nedaleký vrch Oškobrh (285 m n. m.), ke kterému se vážou tajemné pověsti.

Město je chvalně známé několika výbornými kavárnami a cukrárnami. Nechybí ani množství restaurací, barů a čajovna. Zejména v období lázeňské sezony jsou pořádány rozličné koncertní a kulturní programy.

 

Novinky
10.1.2019
Certifikát kvality
10.1.2019
Wellness

Rádi našim klientům zajistíme lázeňské procedury v Královských lázních. Klienti zde mohou využít masáže, vířivku ale i pobytové balíčky. Prostředí lázní zaručí pohodlí, soukromí a absolutní relaxaci.

Telefon: 720 974 910

Web: www.kralovskelaznepodebrady.cz

E-mail: kralovskelazne-podebrady@seznam.cz

>>
Fotogalerie